christian louboutin bootschi hair straightenersLouboutin SaleChanel Handbagshandbags salenike dunk shoesbikini salegucci shoestory burch saleCheap ED Hardy puma shoes
Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı, Sinir Tuzaklanmaları, El-bilek kanalı Hastalığı Dar Kanal Hastalığı
Dar Kanal Hastalığı PDF Yazdır e-Posta

Bel fıtığıyla karıştırılan diğer bir farklı omurilik hastalığı olup , hastalık uzun bir dönem içinde ilerler. Omurilik kanalı denilen içinden omurilik ve sinirlerin geçtiği kanalın veya sinir çıkış deliklerinin daralmasıyla ortaya çıkan hastalık halidir.  Daha çok bel bölgesinde rastlanır.

 


 

 

Seneler süren bel ağrısını takiben  özellikle yürümekle artan ağrı ve hareket kapasitesinde azalma ortaya çıkar. Yürüme mesafesinin kısalması tipiktir.  Hastalığın herhangi bir aşamasında bel fıtığı da olaya eşlik eder ve acil ameliyat gerektirebilir. Sebepler arasında,  sık geçirilen bel fıtığı atakları ve omurga ve disk dejenerasyonu dediğimiz durumlar sayılabilir.

Kanal çapının 10 mm altına indiği vakalarda ameliyat mutlak gereklidir.  Kanal genişletici cerrahi girişimi takiben sabitleyici vidalar veya sentetik disk materyalleri kullanılır.  Hastada kalıcı kuvvet ve duyu kaybı oluşmadan girişim yapılırsa sonuçları çok iyidir.

.